Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3

 
 
 
 

partnerzy

zobacz wszystkich partnerów ➦
 
 

UWAGA MATURZYŚCI

Uroczyste wręczenie świadectw maturalnych odbędzie się 4 lipca 2019 r. o godzinie 15.00 w auli.

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19 czerwca 2019 8:00 - msza św. w kościele pw. Jezusa Chrystusa Dobrego Pasterza w Chorzowie Batorym

- 9:30 - akademia w auli Szkoły, po niej spotkania z wychowawcami.

IT Essentials

Czternastu uczniów zawodu technik informatyk z klas 2 TI i 2 E/I zdało swój pierwszy egzamin CISCO. Był to certyfikowany kurs Lokalnej Akademii Cisco - IT Essentials.

OGROMNY SUKCES UCZNIÓW TESLI

14.06.2019 r. w Głównym Inspektoracie Sanitarnym w Warszawie  odbył się finał III edycji konkursu „Szkoła wolna od używek” realizowanego przez Państwową Inspekcję Sanitarną. Do konkursu zgłoszono 142 filmy. Zadanie konkursowe polegało na nagraniu oraz zmontowaniu dwuminutowego filmu krótkometrażowego o tematyce dotyczącej profilaktyki uzależnień od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych w ramach programu edukacyjnego „ARS, czyli jak dbać o miłość?.

Siatkówka plażowa

Dnia 31 maja 2019 r. odbyły się Mistrzostwa Chorzowa Szkół Ponadgimnazjalnych w Siatkówce Plażowej Juniorów. Naszą szkołę reprezentowali bardzo utalentowani siatkarze
z klasy 1 Mi - Michał i Marcin Klink.

Paintball

Dnia 12 czerwca 2019 roku klasa 2 E/I wraz z wychowawczynią i opiekunem mgr Arkadiuszem Kłoskiem udała się na niewielki poligon ćwiczeń w Katowicach, by pograć w paintball.

W SICK

W dniu 28 maja grupa uczniów kl. I MI i II MI wybrała się do Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie na wykład prowadzony przez przedstawicieli firmy SICK. Firma SICK należy do czołowych producentów inteligentnych czujników i rozwiązań wykorzystujących czujniki do zastosowań przemysłowych. Czujniki są niezbędnymi źródłami danych w inteligentnej fabryce i są warunkiem wstępnym dla udanego wdrożenia Przemysłu 4.0.
Wraz z postępującą cyfryzacją i tworzeniem sieci maszyn, czwarta rewolucja przemysłowa już od pewnego czasu zmienia nasze życie. Nowe technologie sprawiają, że fizyczny i wirtualny świat produkcji i logistyki stapiają się w tzw. systemy cyberfizyczne.
Od 2011 r. przemiany te nazywane są "Przemysłem 4.0".

Energylandia 2019

11 czerwca 2019 obyła się wycieczka do EnergyLandii w której udział wzięły osoby uczestniczące w zajęciach pozalekcyjnych  z piłki siatkowej, oraz z piłki koszykowej. W ten sposób nauczyciele wychowania fizycznego chcieli docenić i nagrodzić osoby, które cały rok brali udział w programie SKS, systematycznie uczestnicząc w treningach.

IRLANDIA 2019 part IV

Minął trzeci tydzień pobytu w Irlandii.

Ostatnie dni upłynęły spokojnie, każdy z nas przywykł do obowiązków w miejscu praktyk i zżył się z rodzinami goszczącymi.

 

 

 

 

 

 
 

partnerzy